Известување за следната литургија на 7.01.2017


Почитувани ,

По повод големиот христијански празник Рождество на Господ Исус Христос ( Божик ) ке се богослужи света Божествена литургија на 7.01.17 со почеток во 10:30 во храмот St Barnabas Chapel, Manette Street W1D 4 AP , Soho.Најблиска метро станица  Tottenham Court Road. 

По завршување на литиргијата ке се благослови трпеза на љубовта во просториите на храмот. 

Ве покануваме Вас со вашите семејства и пријатели да ни се придружите заеднички да го прославиме овој голем празник.  

Христос се роди!

Навистина се роди!
 
Со почит,

ЦУО при
Ц.О Св. Архангел Михаил и сите свети ангели
Лондон


Leave a comment