Известување за следната литургија на 11.12.2016


Почитувани,

Со особена чест и задоволство би сакале да Ве известиме дека во недела на 11.12.2016 со почеток во 10.30 во храмот St. Barnabas Chapel, Manette Street W1 4AP, Soho ќе се Богослужи света архиерејска литургија на која ќе чиноначалсвува неговото Високоправосвештенство Метрополит Европски г.Пимен со сослужение на нашиот парохиски свештеник Протојереј и Архиерејски намесник на Западноевропското архиерејско намесништво О. Виктор. Најблиска метро станица Tottenham Court Road.

Со почит,


ЦУО при

Ц.О Св. Архангел Михаил и сите свети ангели

Лондон


Leave a comment